Bilet

Tyskie zaprasza – „Zobacz Browar nocą”

18.06.2008
Udostępnij:
Newsy

Tylko latem i tylko nocą można poznać tajemnice browaru, w którym od czterech wieków warzy się Tyskie piwo. A to za sprawą plenerowych spektakli podczas których goście przeniosą się sto lat w przeszłość. Spotkają postaci, które odegrały ważną rolę w dziejach browaru. Ze świata historii do współczesności przeniosą wszystkich przewidywania żony piwowara, która ze słodowych ziaren odczyta przyszłość jaka czeka Tyskie. Trzeba będzie pilnować się, by nie zdradzić duchom tego co już wiemy o uznaniu jakim Tyskie cieszy się nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zmiana biegu historii to niebezpieczna sprawa. Lepiej nie narażać się duchom i dotrzeć cało do końca nocnego spaceru.

Całe lato z duchami
Oferta nocnego zwiedzania Browaru w Tychach to letnia atrakcja, która dostępna będzie od 28 czerwca do 30 sierpnia br., w każdy piątkowy i sobotni wieczór. Oprócz spaceru przez nocny Browar goście będą mieli okazję zwiedzić jedyne w Polsce Tyskie Muzeum Piwowarstwa, a następnie napić się piwa w pubie w podziemiach Muzeum.
To już czwarta edycja popularnej letniej akcji Tyskiego Muzeum Piwowarstwa, która w 2007 roku zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Złote Spinacze na Najlepszy Event Roku. Jak co roku szykują się atrakcyjne nowości. W tym sezonie dowiemy się, czy żona piwowara naprawdę potrafi przewidywać przyszłość…

 

Co zobaczą Goście?
W trakcie 19 spektakli w tym sezonie zwiedzających przywita Klucznik, który przez kolejne kilkadziesiąt minut będzie prowadził gości wśród zabytkowych budynków Browaru Książęcego. Goście z latarniami ruszą na teren Browaru gdzie czekać na nich będzie szereg tajemniczych postaci, ściśle związanych z dawnymi dziejami tego zakładu. Pojawi się na pewno sam Stary Książę – Jan Henryk XI, dawny właściciel browaru. W zabytkowej warzelni spotkać można będzie Starego Piwowara, który wprowadzi gości w tajniki piwowarskiego kunsztu, dzieląc się przy tym wieloma anegdotami. Będzie jeszcze… to pozostawmy na razie tajemnicą, dość rzec, że kawalkada browarowych duchów wyjdzie gościom na spotkanie.

 

Natomiast w Muzeum czeka na zwiedzających stała ekspozycja poświęcona historii i współczesności browaru w Tychach i Tyskiego – ulubionego piwa Polaków, „Naszego najlepszego”, które jest m.in. sponsorem Reprezentacji Polski oraz Trenera Leo Beenhakkera.

Jak wziąć udział w nocnym zwiedzaniu?

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i terminów, udział w nocnym zwiedzaniu objęty jest specjalnym konkursem, do którego Muzeum zaprasza wszystkie osoby pełnoletnie. Szczegóły konkursu SMS-owego, w którym nagrodami będą podwójne wejściówki na nocne spektakle poznać można odwiedzając począwszy od niedzieli 22czerwca stronę www.nocnezwiedzanie.kp.pl.

 

Na stronie znaleźć będzie można również zdjęcia, ciekawostki i wiele praktycznych informacji na temat Nocnego Zwiedzania Tyskich Browarów Książęcych. Będzie tam również dział dla mediów. Aktualne statystyki i ciekawostki znaleźć będzie można natomiast na stronie Tyskiego Muzeum Piwowarstwa w dziale aktualności: www.tyskiemuzeumpiwowarstwa.pl

Zobacz także

Nocą wpadnij na browar!
category-ico-wydarzenia

14 - 15.02

Nocą wpadnij na browar!

Przejdź
Informacja
18.12.2019
category-ico-newsy

Informacja

W okresie świątecznym w dniach 24-26 i 31 grudnia oraz…

Przejdź
Wpadli na browar, zostali na imprezie
19.11.2019
category-ico-newsy

Wpadli na browar, zostali ...

Tyskie Browary to miejsce wprost stworzone do ...

Przejdź
Dzieje się w browarze!
category-ico-wydarzenia

05.10

Dzieje się w browarze!

Przejdź

Wkrótce otworzymy się
dla Was na nowo!

Z powodu prac rewitalizacyjnych Tyskie Browarium
(Muzeum i Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych)
jest nieczynne do odwołania. Przepraszamy za czasową niedostępność obiektu.

Natomiast już od stycznia zapraszamy do naszego pubu Pod Browarem.
Tam, w wyjątkowym wnętrzu i kameralnej atmosferze, będziemy mogli przejść na TY
świeżym Tyskim z Browaru. Przygotowaliśmy także bogatą ofertę innych piw
z Tyskich Browarów Książęcych.

A już teraz można odwiedzić zupełnie nowe miejsce

Tyskie Store

gdzie możesz kupić pamiątkowe gadżety od Tyskie.

Zapraszamy!