Bilet

Tyskie Klasyczne: łyk tradycji i tylko 3 składniki

05.06.2012
Udostępnij:
Newsy

100% słodu jęczmiennego, chmiel, woda. Prawdziwemu piwu nie trzeba nic więcej. Wiedzieli o tym piwowarzy wprowadzając w XVI w. prawo czystości piwa i warząc złocisty trunek, który stał się wzorcem do naśladowania w całej Europie. Tyskie Klasyczne to propozycja dla poszukiwaczy autentycznego smaku piwa.

Powrót do trzech podstawowych składników: słodu, chmielu i wody to bardzo dobry kierunek. Piwa warzone w taki sposób mają zdecydowanie wyższą pełnię smaku. Są też z reguły dobrze zbudowane tzn. mają wyraźny słodowy posmak współgrający z chmielową goryczką. Poza tym cztery surowce, z których od setek lat warzy się piwo dają nam gwarancję „prawdziwości” piwa oraz coś co Czesi trafnie nazywają treściwością piwa. To jakby mieć więcej piwa w piwie. – mówi Maciej Chołdrych, degustator piwa, szef firmy Piwoznawcy.

Skład Tyskiego Klasycznego, piwa inspirowanego tradycją, przygotowany został zgodnie z poszanowaniem XVI-wiecznego prawa czystości (cytat:  „W szczególności chcemy, by odtąd wszędzie w naszych miastach, wsiach i na targowiskach do żadnego piwa nie używano i nie dodawano nic innego niż jęczmień, chmiel i wodę”). Nowy wariant Tyskiego Klasycznego ma w sobie tylko trzy naturalne składniki: powstaje w 100% ze słodu jęczmiennego, chmielu oraz wody.

To piwo nie potrzebuje niczego więcej. Tyle wystarczy: łyk inspiracji tradycją, blisko 400 lat doświadczenia w warzeniu piwa i tylko trzy  składniki – mówi Tomasz Kanton, kierownik ds. PR marek Kompanii Piwowarskiej.

Tyskie Klasyczne jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy coraz częściej poszukują produktów autentycznych, takich jak dawniej. Są świadomi i wymagający, uważnie czytają etykiety. Tyskie Klasyczne charakter zawdzięcza  100% bazie słodu jęczmiennego oraz wyważonej proporcji chmielów aromatycznych i goryczkowych, co sprawia, że w bukiecie piwa zapach chmielowy przeważa nad goryczką. Goryczkowaty aromat chmielowy dodaje piwu iskry równoważąc słodycz pochodzącą ze słodu jęczmiennego.

 

Tyskie Klasyczne powstało przede wszystkim – choć nie tylko – z myślą o młodszym pokoleniu, ludziach dwudziesto, trzydziestoletnich. Nadaje się na każdą okazję, gdy w gronie przyjaciół piwa pije się nieco więcej.

 

Kształt butelki sprawi, że piwo z pewnością wyróżniać się będzie na półce. Butelka Tyskiego Klasycznego oddaje ducha dawnego browarnictwa. Projektanci inspirowali się architekturą tyskiego browaru: wystrojem warzelni, monumentalną elewacją chłodni centralnej, smukłością wieży zegarowej. Powstała butelka o idealnie zbalansowanym kształcie: masywnym korpusie, solidnej podstawie, grubym kołnierzu i strzelistej szyjce. Rustykalny grawer korony, beżowa kolorystyka i łukowate ramiona etykiety nawiązują do stylu sprzed epoki. Tak jak w XIX w. butelka nie ma kontretykiety.

 

Tyskie Klasyczne weszło do sprzedaży 23 kwietnia. Docelowo dostępne będzie na terenie sześciu województw: łódzkiego, opolskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego. To dlatego, że miejscem narodzin Tyskiego Klasycznego są Tyskie Browary Książęce zlokalizowane w Tychach. Pozostałe regiony są najbliższe kolebce narodzin tyskich tradycji browarniczych. Mieszkańcy tych stron przywiązani są do tradycji i dlatego w pierwszej kolejności Tyskie Klasyczne dedykowane jest konsumentom zamieszkującym właśnie te województwa.

 

Więcej na www.tyskie.pl oraz na http://www.facebook.com/tyskie

Zobacz także

Nocą wpadnij na browar!
category-ico-wydarzenia

14 - 15.02

Nocą wpadnij na browar!

Przejdź
Informacja
18.12.2019
category-ico-newsy

Informacja

W okresie świątecznym w dniach 24-26 i 31 grudnia oraz…

Przejdź
Wpadli na browar, zostali na imprezie
19.11.2019
category-ico-newsy

Wpadli na browar, zostali ...

Tyskie Browary to miejsce wprost stworzone do ...

Przejdź
Dzieje się w browarze!
category-ico-wydarzenia

05.10

Dzieje się w browarze!

Przejdź

Wkrótce otworzymy się
dla Was na nowo!

Z powodu prac rewitalizacyjnych Tyskie Browarium
(Muzeum i Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych)
jest nieczynne do odwołania. Przepraszamy za czasową niedostępność obiektu.

Natomiast już od stycznia zapraszamy do naszego pubu Pod Browarem.
Tam, w wyjątkowym wnętrzu i kameralnej atmosferze, będziemy mogli przejść na TY
świeżym Tyskim z Browaru. Przygotowaliśmy także bogatą ofertę innych piw
z Tyskich Browarów Książęcych.

A już teraz można odwiedzić zupełnie nowe miejsce

Tyskie Store

gdzie możesz kupić pamiątkowe gadżety od Tyskie.

Zapraszamy!