Bilet

Nowe multimedia w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

03.06.2013
Udostępnij:
Newsy

Już od początku czerwca będzie można uratować produkcję piwa własnym ciałem, wprawić w ruch wielką szyszkę chmielu oraz posłuchać Jacentego Jędrusika, znanego aktora Teatru Rozrywki, opowiadającego o serwowaniu złotego trunku. Wszystko za sprawą nowych atrakcji multimedialnych.

 

W grze Piwny ekspert gracz zamienia się w piwowara i staje się uczestnikiem procesu warzenia piwa, przechodząc kolejne etapy produkcji. Aby zasłużyć na miano Piwnego Eksperta, musi dobrać odpowiednie składniki, utrzymać najlepszą temperaturę fermentacji i tak ułożyć rury, aby złocisty napój mógł przez nie swobodnie przepłynąć. Zabawa ma formę gry zręcznościowej sterowanej gestami. W jednym z etapów wystarczy tylko ruszać rękoma, w kolejnym trzeba już wprawiać w ruch całe ciało.

 

Zanim przejdziemy do gry, będziemy mogli wysłuchać piwowara, który zajmująco opowie o poszczególnych etapach procesu powstawania piwa. W tę rolę wciela się Jacenty Jędrusik. Popularny aktor jest obecny w Tychach w formie… hologramu i opowiada o tym, co widać na infografice. Jędrusik pojawia się też jako barman z początku ubiegłego stulecia, który mówi jak się piwo nalewa i jak należy je serwować. W gospodzie, której jest gospodarzem, na gości czeka jeszcze jedna atrakcja: dreamoc, wyświetlający trójwymiarową projekcję historycznych butelek piwa Tyskie.

 

Tylko w Tychach multimedialny chmiel w postaci wirtualnych szyszek oraz elektronicznie generowane ziarna jęczmienia mogą delikatnie przepływać przez nasze dłonie. Do tego woda – nieodzowny składnik każdego piwa – i mamy już wszystkie elementy interaktywnej instalacji na Ścianie Trzech Żywiołów.

 

Dzięki Beczce Mailowej przyjaciele zobaczą nasze zdjęcie na tle historycznego widoku warzelni lub bednarni. Zanim jednak zdjęcia trafią na nasz profil na Facebooku, pojawią się na profilu Muzeum Tyskich Browarów Książęcych. Będzie też można otrzymać pamiątkową odbitkę wydrukowaną na papierze fotograficznym.

 

Zobacz także

Nocą wpadnij na browar!
category-ico-wydarzenia

14 - 15.02

Nocą wpadnij na browar!

Przejdź
Informacja
18.12.2019
category-ico-newsy

Informacja

W okresie świątecznym w dniach 24-26 i 31 grudnia oraz…

Przejdź
Wpadli na browar, zostali na imprezie
19.11.2019
category-ico-newsy

Wpadli na browar, zostali ...

Tyskie Browary to miejsce wprost stworzone do ...

Przejdź
Dzieje się w browarze!
category-ico-wydarzenia

05.10

Dzieje się w browarze!

Przejdź

Wkrótce otworzymy się
dla Was na nowo!

Z powodu prac rewitalizacyjnych Tyskie Browarium
(Muzeum i Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych)
jest nieczynne do odwołania. Przepraszamy za czasową niedostępność obiektu.

Natomiast już od stycznia zapraszamy do naszego pubu Pod Browarem.
Tam, w wyjątkowym wnętrzu i kameralnej atmosferze, będziemy mogli przejść na TY
świeżym Tyskim z Browaru. Przygotowaliśmy także bogatą ofertę innych piw
z Tyskich Browarów Książęcych.

A już teraz można odwiedzić zupełnie nowe miejsce

Tyskie Store

gdzie możesz kupić pamiątkowe gadżety od Tyskie.

Zapraszamy!