Bilet

Topofffestival – spektakle konkursowe w muzeum

10.04.2019
Udostępnij:
Newsy

Sześć spektakli konkursowych, jeden mistrzowski i jedno premierowe przedstawienie w siedmiu różnych odsłonach. W poniedziałek 8 kwietnia rusza trzecia edycja TopOFFFestuvalu. Trzy spektakle konkursowe odbędą się w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych.

Celem festiwalu jest stworzenie przestrzeni do rozmowy i artystycznej rywalizacji dla absolutnej czołówki ruchu teatrów alternatywnych – takie zadanie postawili przed sobą Dorota Pociask-Frącek, dyrektor organizacyjny i Łukasz Drewniak, dyrektor programowy festiwalu. Dzięki ich staraniom tyski festiwal szybko zyskał sobie uznanie.

TopOFFFestival to nie tylko spektakle konkursowe i mistrzowskie, to także okazja do zobaczenia niezwykłej premiery Siedem kresek  (||||||) według koncepcji Ewy Rysovej.

Konkursowe zmagania ruszają w środę 10 kwietnia, kiedy to, o godzinie 17.00, na deskach Teatru Małego zaprezentuje się Teatr Kana ze spektaklem „Gęstość zaludnienia”. Dwie godziny później, w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, Rafał Szumski pomoże nam poszukać odpowiedzi na pytanie „Jak być kochaną?”.

W czwartek 11 kwietnia teatr Sztuka Nowa zaprosi nas na „Krym” do Teatru Małego. Tego samego dnia w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych będzie można zobaczyć sztukę przygotowaną przez Stowarzyszenie Twórców „4 wymiary to dla nas za mało” zatytułowane „Malina”. Punkt wyjścia do projektu stanowił życiorys i działalność Maliny Michalskiej, jednej z pierwszych propagatorek jogi w Polsce.

Konkursowe pokazy zakończą się w piątek. O godzinie 17.00 w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych zobaczymy „Fausta” Teatru Przedmieście. Nie jest to klasyczna adaptacja tekstu, ale inscenizacja wzbogacona o fragmenty dramatu „Tragiczne dzieje doktora Fausta” Christophera Marlowe’a.  Na koniec tej części festiwalu w Teatrze Małym będzie można zobaczyć „Halo?” Studia Kokyu.

Laureatów festiwalu będzie można poznać w sobotę 13 kwietnia w Teatrze Małym, po zakończeniu spektaklu w koprodukcji Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa „Hannah Arendt: Ucieczka”.

Bilety po 10 i 20 zł. Szczegółowe informacje: topofffestival.eu

Zobacz także

Nocą wpadnij na browar!
category-ico-wydarzenia

14 - 15.02

Nocą wpadnij na browar!

Przejdź
Informacja
18.12.2019
category-ico-newsy

Informacja

W okresie świątecznym w dniach 24-26 i 31 grudnia oraz…

Przejdź
Wpadli na browar, zostali na imprezie
19.11.2019
category-ico-newsy

Wpadli na browar, zostali ...

Tyskie Browary to miejsce wprost stworzone do ...

Przejdź
Dzieje się w browarze!
category-ico-wydarzenia

05.10

Dzieje się w browarze!

Przejdź

Wkrótce otworzymy się
dla Was na nowo!

Z powodu prac rewitalizacyjnych Tyskie Browarium
(Muzeum i Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych)
jest nieczynne do odwołania. Przepraszamy za czasową niedostępność obiektu.

Natomiast już od stycznia zapraszamy do naszego pubu Pod Browarem.
Tam, w wyjątkowym wnętrzu i kameralnej atmosferze, będziemy mogli przejść na TY
świeżym Tyskim z Browaru. Przygotowaliśmy także bogatą ofertę innych piw
z Tyskich Browarów Książęcych.

A już teraz można odwiedzić zupełnie nowe miejsce

Tyskie Store

gdzie możesz kupić pamiątkowe gadżety od Tyskie.

Zapraszamy!