Bilet

Orły Rozrywki dla Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

19.04.2019
Udostępnij:
Newsy

Kompania Piwowarska dostarcza nie tylko znakomite piwo, ale także… rozrywkę. Muzeum Tyskich Browarów Książęcych, należące do KP, zostało laureatem tytułu Orły Rozrywki – wyróżnienia w konkursie, w którym kapitułę tworzą użytkownicy usług w całej Polsce.

W tym roku minie 15 lat, odkąd Tyskie Browary Książęce otworzyły się na zwiedzających. Ten obiekt – kolebka piwa Tyskie – to perła architektury Śląska, a zarazem nowoczesny browar, w którym można na własne oczy zobaczyć, jak warzy się „Złoto Tychów”. W muzeum, mieszczącym się w dawnej kaplicy ewangelickiej, wyeksponowano m.in. unikatowe butelki, narzędzia bednarskie, dokumenty, fotografie, kolekcje kufli, kapsli i beczek. Wisienką na torcie (czy raczej pianką wieńczącą kufel) jest możliwość degustacji świeżo uwarzonego piwa w tutejszym pubie.

Niesamowita atmosfera jednego z najstarszych w Polsce browarów i starannie przygotowane atrakcje zasłużyły na wyróżnienie – Muzeum Tyskich Browarów Książęcych zostało właśnie laureatem tytułu Orły Rozrywki w lokalizacji Tychy. Browar należący do KP uzyskał 9,2 pkt na 10 możliwych na podstawie 1397 ocen, dzięki czemu w swojej kategorii pokonał ponad 53 tys. firm z całej Polski. Przy ustalaniu punktacji dla obiektu pod uwagę były brane opinie użytkowników Google Maps, Tripadvisor i portalu Szlaku Zabytków Techniki.

Plebiscyt Branżowy Orły przyznaje wyróżnienia w 49 kategoriach usług w miejscowościach na terenie całego kraju. W ramach konkursu porównywane są już istniejące oceny w Internecie dla praktycznie wszystkich firm z branży. To sprawia, że rolę kapituły oceniającej odgrywają sami klienci, a uhonorowane zostają firmy, z których usług są po prostu zadowoleni. W tej edycji analizie poddano ponad 61 tysięcy firm z branży rozrywkowej, co wymagało przeskanowania ponad miliona stron internetowych oraz 4 milionów ocen użytkowników w Internecie.

 

 

Zobacz także

Nocą wpadnij na browar!
category-ico-wydarzenia

14 - 15.02

Nocą wpadnij na browar!

Przejdź
Informacja
18.12.2019
category-ico-newsy

Informacja

W okresie świątecznym w dniach 24-26 i 31 grudnia oraz…

Przejdź
Wpadli na browar, zostali na imprezie
19.11.2019
category-ico-newsy

Wpadli na browar, zostali ...

Tyskie Browary to miejsce wprost stworzone do ...

Przejdź
Dzieje się w browarze!
category-ico-wydarzenia

05.10

Dzieje się w browarze!

Przejdź

Wkrótce otworzymy się
dla Was na nowo!

Z powodu prac rewitalizacyjnych Tyskie Browarium
(Muzeum i Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych)
jest nieczynne do odwołania. Przepraszamy za czasową niedostępność obiektu.

Natomiast już od stycznia zapraszamy do naszego pubu Pod Browarem.
Tam, w wyjątkowym wnętrzu i kameralnej atmosferze, będziemy mogli przejść na TY
świeżym Tyskim z Browaru. Przygotowaliśmy także bogatą ofertę innych piw
z Tyskich Browarów Książęcych.

A już teraz można odwiedzić zupełnie nowe miejsce

Tyskie Store

gdzie możesz kupić pamiątkowe gadżety od Tyskie.

Zapraszamy!